THANATOMORPHOSE AND LOT254, 2012 WINNERSTHANATOMORPHOSE Y LOT254 GANADORES DEL 2012THANATOMORPHOSE I LOT254 GRANS GUANYADORS 2012



06.11.2012

 This is the 2012 Official Section winners:

Best Film – THANATOMORPHOSE Éric Falrdeau
Best Director – JOKO ANWAR for Modus Anomali
Best Actor – YAHYA GAIER for Zombibi
Best Actress – Ex-aequo to TRACI LORDS for Excision and MARTA MILANS for Devoured

The XI Horror and Gore Short Film Competition, the winners are:

1st Prize Jury – LOT254 de Toby Meakins
2nd Jury Prize – LA CRUZ d’Alberto Evangelio
Best FX – declared vacant
Interpretation – ANTHONY HEAD for Ella
Audience Award – LA CRUZ Alberto Evangelio

And finally, in the VI Contest Horror and Gore Microtales, the winners were:

Best in Català – L’HOSTE Jordi Masó Rahola [download]
Best in Castellano – POSESIONES Óscar Sipán Sanz [download]
Honnored Mention in Castellà – EL MASAJE Pilar Carmona Gimeno [download]

Finally, next Monday (Nov-12) we will announce Award winner for Best Short Film voted in Filmin.es platform and the Audience Award for Best Feature.

El Palmarés de la Sección Oficial de Largometrajes de este edición ha quedado de la siguiente manera:

Mejor película – THANATOMORPHOSE de Éric Falrdeau
Mejor director – JOKO ANWAR por Modus Anomali
Mejor actor – YAHYA GAIER por Zombibi
Mejor actriz – Ex-aequo a TRACI LORDS por Excision y MARTA MILANS por Devoured

Y en cuanto al XI Concurso de Cortos de Terror y Gore, los ganadores son:

1er Premio Jurado – LOT254 de Toby Meakins
2º Premio Jurado – LA CRUZ d’Alberto Evangelio
Mejores FX – declarat desert
Interpretación – ANTHONY HEAD per Ella
Premio Público – LA CRUZ d’Alberto Evangelio

Y finalmente, en el VI Concurso de microrrelatos de Terror y Gore, los premiados fueron:

Mejor en Català – L’HOSTE de Jordi Masó Rahola [descarregar]
Mejor en Castellano – POSESIONES d’Óscar Sipán Sanz [descarregar]
Mencion en Castellà – EL MASAJE de Pilar Carmona Gimeno [descarregar]

Para finalizar, decir que el próximo lunes 12 daremos a conocer el ganador del Premio FILMIN al Mejor Corto votado en la plataforma de Filmin.es y el Premio del Público al Mejor Largometraje.

El Palmarés de la Secció Oficial de Llargs d’aquest edició ha quedat de la següent manera:

Millor pel·lícula – THANATOMORPHOSE d’Éric Falrdeau
Millor director – JOKO ANWAR per Modus Anomali
Millor actor – YAHYA GAIER per Zombibi
Millor actriu – Ex-aequo a TRACI LORDS per Excision i MARTA MILANS per Devoured

I pel que fa al XI Concurs de Curts de Terror i Gore, els guanyadors són:

1er Premi Jurat – LOT254 de Toby Meakins
2on Premi Jurat – LA CRUZ d’Alberto Evangelio
Millors FX – declarat desert
Interpretació – ANTHONY HEAD per Ella
Premi Públic – LA CRUZ d’Alberto Evangelio

I finalment, en el VI Concurs de microrelats de Terror i Gore, hi va haver els premiats:

Millor en Català – L’HOSTE de Jordi Masó Rahola [descargar]
Millor en Castellà – POSESIONES d’Óscar Sipán Sanz [descargar]
Accèssit en Castellà – EL MASAJE de Pilar Carmona Gimeno [descargar]

Per finalitzar, dir que el proper dilluns 12 donarem a conèixer el guanyador del Premi Filmin al Millor Curt votat a la plataforma Filmin.es i el Premi del Públic al Millor Llargmetratge.



Thanatomorphose Best Film 2012 from vtl on Vimeo.