Official Shortfilms contest nominated 2012Cortos a competición seleccionados 2012Curts a competició seleccionats 2012



03.10.2011

El passat dia 17 de Setembre es va tancar el plaç d’inscripcions de curts, amb més de 90 treballs rebuts de tot l’estat espanyol, amb participants també d’Argentina, França, Itália, Estats Units, Australia, Regne Unit,…

Desprès de realitzar la selecció, ja podeu trobar la llista dels semifinalistes (divendres dia 2 de novembre 20:00h) y finalistes (divendres dia 2 de novembre 22:00h) en la secció de curts.

Gracies als participants, que any rere any en ho posen més difícil (càrrega que plau, no pesa) per la qualitat de molts dels treballs y la bona voluntat de fer-ho encara que molts no disposen de medis, però si d’ingeni, del qual no ens oblidem. Ens agradaria projectar totes les obres rebudes, però ens es impossible per qüestions de temps y espai, encara que estem treballant perquè en edicions properes això sigui una realitat.

Gracies a tots de nou.

Aquets son els seleccionats:

FINAL

ALISTAIR [Aaron Cartwright · Australia]
LOT254 [Toby Meakins · UK]
5º IZQUIERDA [Manuel Abrisqueta · Murcia]
CÁLIDA CUNA [Javier Beltrán · Zaragoza]
MAMÁ [K.Prada & J.Prada · Madrid]
ELLA [Dan Gitsham · UK]
FOTO [Ismael Ferrer · Madrid]
HAMBRE [Mario de la Torre · Huelva]
LA CRUZ [Alberto Evangelio · Valencia]
LA ÚLTIMA VÍCTIMA [Ángel Gómez Hernández · Málaga]
SHE’S LOST CONTROL [Haritz Zubillaga · Bizkaia]

SEMIFINAL

ALEXIS [Alberto Evangelio · Valencia]
CARTAGENA 169 [Pablo Amodia – Cantabria]
OPTIMA LIFE [César Espada – Madrid]
BARIKU LIGHT [Asier Abio · Bizkaia]
OSCURO RESPLANDOR [Rafa Dengrà · Barcelona]
ROUGE, ROUGE, ROUGE [Guillermo Ruiz · Barcelona]
THE YELLOW RIBBON [Carlos Marques Marcet · Barcelona]
SINK HOLE [Greg Hanson · USA]
WALKIE TALKIE [Rubén Perez · Zaragoza]

El pasado día 17 de Septiembre se cerró el plazo de inscripción de cortos con más de 90 trabajos recibidos de todo el estado español así como de argentina, francia, itália, estados unidos, australia, reino unido…

Realizada la selección podéis encontrar las listas de los cortos semifinalistas (viernes día 2 – 20:00h) y finalistas (viernes día 2 – 22:00h) en la sección Cortos.

Gracias a todos los participantes que año tras año nos lo ponen más difícil (sarna con gusto no pica) gracias a la excelente calidad de muchos de los trabajos y al empeño y buena voluntad de muchos otros que no disponen de medios pero si de ingenio, cosa que no obviamos. Nos gustaría poder proyectar todas las obras recibidas pero nos es imposible por una cuestión de tiempo y espacio, aunque estamos trabajando para que en ediciones venideras esto sea posible.

Gracias de nuevo a todos.

Estos son los seleccionados:

FINAL

ALISTAIR [Aaron Cartwright · Australia]
LOT254 [Toby Meakins · UK]
5º IZQUIERDA [Manuel Abrisqueta · Murcia]
CÁLIDA CUNA [Javier Beltrán · Zaragoza]
MAMÁ [K.Prada & J.Prada · Madrid]
ELLA [Dan Gitsham · UK]
FOTO [Ismael Ferrer · Madrid]
HAMBRE [Mario de la Torre · Huelva]
LA CRUZ [Alberto Evangelio · Valencia]
LA ÚLTIMA VÍCTIMA [Ángel Gómez Hernández · Málaga]
SHE’S LOST CONTROL [Haritz Zubillaga · Bizkaia]

SEMIFINAL

ALEXIS [Alberto Evangelio · Valencia]
CARTAGENA 169 [Pablo Amodia – Cantabria]
OPTIMA LIFE [César Espada – Madrid]
BARIKU LIGHT [Asier Abio · Bizkaia]
OSCURO RESPLANDOR [Rafa Dengrà · Barcelona]
ROUGE, ROUGE, ROUGE [Guillermo Ruiz · Barcelona]
THE YELLOW RIBBON [Carlos Marques Marcet · Barcelona]
SINK HOLE [Greg Hanson · USA]
WALKIE TALKIE [Rubén Perez · Zaragoza]

On September 17th the registration of Short Film Contest ended. We have received more than 90 shorts from all over Spain but also some others from Argentina, France, Italy, USA, Australia, UK…

After making our selection, you can find the list of semifinalists (Friday 2th at 20:00h) and final (Friday 2th at 22:00h) in the Short Film Contest section.

Thanks to the participants, year after year make the selection is more difficult, for the quality of many of the short films specially since some of you do not have the resources to make them, but you have talent , which we do not forget at all and appreciate that much. We would like to release all the short films received, but it is impossible due to the lack of time and during the Festival although we are working on this to make it possible in near future.

Thank you again.

The Official Shortfilm selection is:

FINAL

ALISTAIR [Aaron Cartwright · Australia]
LOT254 [Toby Meakins · UK]
5º IZQUIERDA [Manuel Abrisqueta · Murcia]
CÁLIDA CUNA [Javier Beltrán · Zaragoza]
MAMÁ [K.Prada & J.Prada · Madrid]
ELLA [Dan Gitsham · UK]
FOTO [Ismael Ferrer · Madrid]
HAMBRE [Mario de la Torre · Huelva]
LA CRUZ [Alberto Evangelio · Valencia]
LA ÚLTIMA VÍCTIMA [Ángel Gómez Hernández · Málaga]
SHE’S LOST CONTROL [Haritz Zubillaga · Bizkaia]

SEMIFINAL

ALEXIS [Alberto Evangelio · Valencia]
CARTAGENA 169 [Pablo Amodia – Cantabria]
OPTIMA LIFE [César Espada – Madrid]
BARIKU LIGHT [Asier Abio · Bizkaia]
OSCURO RESPLANDOR [Rafa Dengrà · Barcelona]
ROUGE, ROUGE, ROUGE [Guillermo Ruiz · Barcelona]
THE YELLOW RIBBON [Carlos Marques Marcet · Barcelona]
SINK HOLE [Greg Hanson · USA]
WALKIE TALKIE [Rubén Perez · Zaragoza]