PROGRAMMING 2014  PROGRAMACION 2014  PROGRAMACIO 2014  




Dimarts, 4 de Novembre

17:00h – Retrospectiva: EL CUARTO HOMBRE *VOSE*

19:00h – Taula Rodona sobre l’erotisme al cinema de terror

20:00h – Berkshire County – Premiere Europea (Secció Oficial) *VOSE*

21:45h – Autumn Blood – Premiere Espanyola (Secció Oficial) *VOSE*

Dimecres, 5 de Novembre

17:00h – Retrospectiva: RABIA *VOSE*

18:45h – El día trajo la oscuridad (Secció Oficial) *VOS*

20:30h – Presentació llibre Rob Zombie: Las siniestras armonías de la sordidez

21:15h – Suburban Gothic – Premiere Espanyola (Secció Oficial) *VOSC* + Closer to God – Premiere Europea (Secció Oficial) *VOSE*

Dijous, 6 de Novembre

17:00h – Blood Window: INCIDENTE (Fora Competició) *VOS*

18:30h – Rosbif (Curtmetratge Fora Competició) *VOS* + Living Dark – Premiere Espanyola (Secció Oficial) *VOSE*

21:00h – Asmodexia (Secció Oficial) *VOS* + Phobia – Premiere Espanyola (Secció Oficial) *VOSE*

Divendres, 7 de Novembre

17:30h – Curtmetratges Fant Bilbao (Fora Competició) + Documental: La sonrisa del Lobo *VOS*

20:00h – Curtmetratges a competició I

22:00h – Curtmetratges a competició II

00:00h – Cerimònia entrega premis: Curtmetratges a competició

Dissabte, 8 de Novembre

19:30h – XXXIII 12 Hores de Cinema de Terror

Pel·lícules de les 12 Hores per ordre:

LET US PREY (Secció Oficial) *VOSE*

CURTMETATGE: Ponerse al Día – Premiere Mundial (Curtmetratge Fora Competició) *VOS* + EXISTS – Premiere Espanyola (Secció Oficial) *VOSC*

JULIA (Secció Oficial) *VOSE*

Sessió Sorpresa *VOSE*

THE MAN IN THE ORANGE JACKET – Premiere Catalana (Secció Oficial) *VOSE*

STARRY EYES (Secció Oficial) *VOSC*

I SURVIVED A ZOMBIE HOLOCAUST (Secció Oficial) *VOSE*


Martes, 4 de Noviembre

17:00h – Retrospectiva: EL CUARTO HOMBRE *VOSE*

19:00h – Mesa Redonda: El erotismo en el cine de terror

20:00h – Berkshire County – Premier Europea (Sección Oficial) *VOSE*

21:45h – Autumn Blood – Premier Española (Sección Oficial) *VOSE*

Miércoles, 5 de Noviembre

17:00h – Retrospectiva: RABIA *VOSE*

18:45h – El día trajo la oscuridad (Sección Oficial) *VOS*

20:30h – Presentación libro Rob Zombie: Las siniestras armonías de la sordidez

21:15h – Suburban Gothic – Premier Española (Sección Oficial) *VOSC* + Closer to God – Premier Europea (Sección Oficial) *VOSE*

Jueves, 6 de Noviembre

17:00h – Blood Window: INCIDENTE (Fuera de Competición) *VOS*

18:30h – Rosbif (Cortometraje Fuera de Competición) *VOS* + Living Dark – Premier Española (Sección Oficial) *VOSE*

21:00h – Asmodexia (Sección Oficial) *VOS* + Phobia – Premiere Española (Sección Oficial) *VOSE*

Viernes, 7 de Noviembre

17:30h – Cortometrajes Fant Bilbao (Fuera de Competición) + Documental: La sonrisa del Lobo

20:00h – Cortometrajes a competición I

22:00h – Cortometrajes a competición II

00:00h – Ceremonia entrega premios: Cortometrajes a Competición

Sábado, 8 de Noviembre

19:30h – XXXIII 12 Horas de Cine de Terror

Películas de las 12 Horas por orden:

LET US PREY (Sección Oficial) *VOSE*

CORTOMETRAJE: Ponerse al Día – Premier Española (Cortometraje Fuera de Competición) *VOS* + EXISTS – Premier Española (Sección Oficial) *VOSC*

JULIA (Sección Oficial) *VOSE*

Sesión Sorpresa *VOSE*

THE MAN IN THE ORANGE JACKET – Premier Catalana (Sección Oficial) *VOSE*

STARRY EYES (Sección Oficial) *VOSC*

I SURVIVED A ZOMBIE HOLOCAUST (Sección Oficial) *VOSE*


Tuesday, November 4

17:00h – Retrospective: DE VIERDE MAN

19:00h – Mesa Redonda: El erotismo en el cine de terror

20:00h – Berkshire County – European Premiere (Official Selection)

21:45h – Autumn Blood – Spanish Premiere (Official Selection Film)

Wednesday, November 5

17:00h – Retrospectiva: RABID

18:45h – El día trajo la oscuridad (Official Selection)

20:30h – Presentación libro Rob Zombie: Las siniestras armonías de la sordidez

21:15h – Suburban Gothic – Spanish Premiere (Official Selection) + Closer to God – European Premiere (Official Selection)

Thursday, November 6

17:00h – Blood Window: INCIDENTE (Out of Competition)

18:30h – Rosbif (Shortfilm out in Competition) + Living Dark – Spanish Premiere (Official Selection)

21:00h – Asmodexia (Official Selection) + Phobia – Spanish Premiere (Official Selection)

Friday, November 7

17:30h – Cortometrajes Fant Bilbao (Out of Competition) + Documentary: La sonrisa del Lobo

20:00h – Cortometrajes a competición I

22:00h – Cortometrajes a competición II

00:00h – Ceremonia entrega premios: Cortometrajes a competición

Saturday, November 8

19:30h – XXXIII 12 Hours Marathon

Order of films in 12 Hours Marathon:

LET US PREY (Official Selection)

SHORTFILM: Ponerse al Día – World Premiere (Shortfilm out in Competition) + EXISTS – Spanish Premiere (Official Selection)

JULIA (Official Selection)

Sesión Sorpresa

THE MAN IN THE ORANGE JACKET – Catalan Premiere (Official Selection)

STARRY EYES (Official Selection)

I SURVIVED A ZOMBIE HOLOCAUST (Official Selection)